PL EN RU    E-KANCELARIA ZALOGUJ SIĘ
Centrum Prawa Żywnościowego - logotyp
Menu

KIEDY ŻYWNOŚĆ MOŻNA OKREŚLAĆ „PREMIUM”

02 Styczeń 2019

Bardzo często producenci żywności chcą oznaczać swoje produkty określeniem „PREMIUM”. W polskim prawie nie ma regulacji wprost odnoszącej się do takiej deklaracji. Nie oznacza to jednak, że nie jest ona objęta regulacjami prawa żywnościowego. 


Kiedy zatem można bezpiecznie stosować deklarację „PREMIUM”? Można ją stosować na zasadzie dobrowolności zgodnie z art. 36 ust. 2 rozporządzenia nr 1169/2011. Przede wszystkim nie powinna ona wprowadzać konsumenta w błąd ani go dezorientować. Dlatego też produkty nią oznaczone mają być wyższej jakości niż pozostałe, np. nie zawierają konserwantów w odróżnieniu do innych podobnych produktów.

Ocenę należałoby jednak przeprowadzić indywidualnie dla każdego produktu

Powrót