PL EN RU    E-KANCELARIA ZALOGUJ SIĘ
Centrum Prawa Żywnościowego - logotyp

Kariera

Poszukujemy osób - prawników, których zainteresowania zawodowe lub naukowe koncentrują się na prawie żywnościowym. Po okresie wstępnej współpracy, osobom, które najlepiej sprawdzą się w naszej organizacji, zaproponujemy możliwość stałej współpracy.

Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko:

PRAWNIK – SPECJALISTA PRAWA ŻYWNOŚCIOWEGO

Jeśli preferujesz pracę w niewielkich zespołach, bez zbędnych stresów i z dobrym kontaktem ze współpracownikami, przy realizacji ciekawych projektów, jednocześnie nie jest dla Ciebie bez znaczenia, w jakiej gałęzi prawa praktykujesz, i masz już doświadczenia w obszarze prawa żywnościowego, to być może jesteś osobą, której szukamy.

Szukamy bowiem prawnika samodzielnego, potrafiącego myśleć niezależnie i krytycznie, odpowiedzialnego za swoją pracę, który widzi problem całościowo i potrafi wybrać jego stosowne rozwiązanie, nie zawsze standardowe. Jednocześnie szukamy prawnika, który chciałby związać z nami swoją ścieżkę zawodową na dłużej, a najlepiej na bardzo długo.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • pomoc prawna naszym klientom, najczęściej producentom i dystrybutorom produktów spożywczych, obejmująca tworzenie projektów opinii prawnych i projektów opinii, analiz prawnych i pism procesowych;
  • reprezentacja naszych klientów przed organami administracji publicznej (najczęściej organami urzędowej kontroli żywności), reprezentacja klientów przed sądami (kandydaci z tytułem radcy prawnego);
  • udział w działaniach promocyjnych – konferencjach lub szkoleniach, które organizujemy;

WYMAGANIA:

  • zaangażowanie i samodzielność w realizacji zadań rozumiana realnie, a nie jako slogan w CV;
  • umiejętność b. dobrego wyrażania myśli na piśmie, w tym tworzenia pism procesowych (m.in. odwołania od decyzji administracyjnych, skargi do WSA);
  • b. dobre umiejętności logicznego myślenia i analizy tekstu prawnego;
  • praktyczne doświadczenie w obszarze prawa żywnościowego (praca w kancelarii prawnej, w dziale prawnym producenta/dystrybutora żywności, w organach urzędowej kontroli żywności);

DODATKOWĄ ZALETĄ BĘDĄ:

  • tytuł radcy prawnego (ale jeśli go nie posiadasz, a biegle poruszasz się po krajowym i europejskim prawie żwynościowym, także jesteś osobą, której szukamy);
  • b. dobra znajomość j. angielskiego;
  • chęć rozwoju i realne zainteresowanie dziedziną prawa żywnościowego;

OFEROWANE WARUNKI:

  • środowisko pracy, w którym oczekiwania są jasne, a zasługi i rozwój doceniane;
  • praca w prawdziwie przyjaznej atmosferze - staramy się eliminować stres i konflikty z naszej pracy;
  • nowoczesna i elastyczna organizacja pracy, partnerskie podejście do współpracownika – rozumiemy, że miewasz gorsze dni, masz zajęcia na aplikacji, czy po prostu chcesz wyjść wcześniej na mecz - ale w zamian liczymy na rozsądne korzystanie z zaufania którym chcemy Cię obdarzyć;
  • praca stała od poniedziałku do piątku, standardowy tryb 8-mio godzinny (ale bywają sytuacje, gdy trzeba pracować dłużej, gdyż okoliczności/klient tego wymagają);
  • wynagrodzenie początkowe na poziomie 2.500 zł – 6.000 zł netto, w zależności od realnego doświadczenia w interesującej nas dziedzinie, stopnia samodzielności w przygotowywaniu opinii/analiz prawnych, a także posiadanego stopnia zawodowego, czy formy zatrudnienia – potem wzrost wynagrodzenia wraz z rozwojem organizacji i realnych umiejętności. Stosujemy premie za zwiększony nakład pracy i coroczne podwyżki ze względu na staż pracy;
  • forma zatrudnienia: dopuszczamy wszystkie formy, w zależności od preferencji stron, jednak początkowo będzie to umowa cywilnoprawna świadczenia usług (zwana też umową zlecenia);
  • przed rozpoczęciem współpracy stosujemy sprawdzenie kompetencji z zakresu prawa żywnościowego, tj. zlecenie wykonania 2-3 opinii prawnych, a następnie dwumiesięczny, płatny okres próbny.

Jeśli chcesz z nami pracować, pokaż, że Ci naprawdę zależy. Jeśli więc zamierzasz wysłać nam takie samo CV i list motywacyjny, jak do wielu innych potencjalnych pracodawców lub nie spełniasz większości wymagań – daj sobie spokój. Zgłoszenia takie od razu trafią do kosza, więc szkoda Twojego i naszego czasu.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres email: biuro@food-law.pl